PŘEDLOHY PRO TISK

tricka-01c tricka-02c
Čtyřbarevný tisk z předloh dodaných ve vektorech. Dodaná rastrová předloha upravena pro tisk jako dvoubarevná pérovka. Z důvodu ostrosti kresby doplněn font ve vektorech.
Pětibarevný separační tisk na černá trika. Pro tisk byla použita rastrová předloha v rozlišení cca 300 dpi při velikosti 1:1. Sedmibarevný separační tisk na různě barevný textil. Rastrovou předlohu pro tisk bylo kromě dobrého rozlišení potřeba připravit na průhledném pozadí, bez barvy textilu.

 

zadání přímých barev

tricka-03 tricka-04

Požadavek zákazníka na přesné dodržení barev. Barvy pro tisk byly zadány podle systému Pantone C.

vzorník barev Pantone C:
www.pantone-colours.com
převod cmykových barev na Pantone C:
ngin.de/cmyk2pantone

Tiskové barvy míchané podle zaslaného vzorku látky s požadavkem na sladění barev s dalšími textilními doplňky.

 

předlohy pro separační tisk

INFO – předlohy pro separační  tisk:  colorfactory.cz/technologie

tricka-recko tricka-fakker

Při požadavku na nižší rozpočet u malonákladového tisku byla využita místo další tiskové barvy tmavě modrá barva trika. Předloha byla zkontrastněna a snížen počet tiskových barev na čtyři.

Jako předloha pro tisk je vždy vhodnější grafika než fotografie. Pozor na jemné a nekontrastní plochy v motivu. Vyžadují náročnější přípravu, nebo i nutnost samostatných tiskových zkoušek. Fakker – sedmibarevný separační tisk.

 

 

velikost tisku

tricka-05 tricka-06

Na trika tiskneme zpravidla do formátu 38 x 48 cm, v tomto případě byl ale požadavek na maximální velikost tisku limitován plochou nejmenšího trika, dámského S. Větší motiv i na pánské tričko by musel být realizován jako další samostatný tisk.

Velikost tisku na zádech mikin byla limitována nejmenší velikostí textilu. Motiv zmenšen tak, aby kapuce nezakrývala tisk.

 

umístění tisku

tricka-07 tricka-08

Požadavek tisku na bok trička. Z důvodu viditelnosti  bylo vhodnější  umístit motiv asymetricky –  větší částí na přední stranu trika. Velikost tisku byla dána šířkou 38 cm (48 cm) a výškou mezi rukávem a lemem u pánského S.
Dámská trička a polokošile mají na boku šev, proto nebyly pro tisk použity.

Požadavek na různé velikosti textilu a stejné umístění motivů byl řešen jako samostatné tisky. V tomto případě:
1. tisk na prsou
2. tisk na přední spodní lem
3. tisk na lopatky
4. tisk na zadní spodní lem
5. tisk na rukáv

 

tisk z jedné přípravy

tricka-09 tricka-10

Výměna tiskových barev na různě barevná trička.

Snížení nákladů bylo dosaženo stejnou předtiskovou a tiskovou přípravou pro tašky a zádové vaky. Stejnou předtiskovou přípravou pro trička.

 

tisk černobílých motivů

tricka-11a  

U jednobarevných rastrových motivů se zpravidla tiskne i jedna šedá barva. V tomto případě byla pro zachování větší hloubky použita celá škála šedých barev..

 

 

Další informace v oddíle technologie tisku, tiskové efekty