Sítotisk – tiskové efekty

Sítotisk umožňuje aplikovat na textil řadu speciálních efektů

Sítotisk – tiskové efekty

Puff

Puff efekt (napěňovací báze do barev) – plastický efekt s mírně oblými hranami, často používaný při potisku textilu, trik a mikin. Při větší intenzitě efektu známý také pod názvem „houba“. Předloha pro tisk musí být uzpůsobena těmto technologiím, nelze reprodukovat například slabé linky nebo drobný text. 

Imitace materiálů

Při tisku lze docílit imitace například semiše, kůže nebo neoprenu. Tisk může napodobovat například džínovou látku, povrch tisku může být popraskaný. Tisk napodobuje daný materiál vizuálně i hmatově.

3D tisk

3D tisk na textil – vrstvený tisk, na rozdíl od Puff efektu má ostré hrany. Jedná se o velmi efektní tisky. Mají také praktické využití například jako potisk prvků na spodní část dětských ponožek zabraňujících uklouznutí. Patří mezi náročnější technologické postupy

Puff
Imitace materiálů
3D tisk
Puff
Imitace materiálů
3D tisk

Metalické barvy

Zlaté, stříbrné a další metalické barvy jsou v nabídce v několika odstínech.

Glitry

Glitry jsou velmi hrubé kovové pigmenty, které dodávají tisku specifické nápadné lesklé efekty. Předloha pro tisk musí být uzpůsobena těmto technologiím, nelze reprodukovat například slabé linky nebo drobný text.

Perleťové efekty

Perleťové pigmenty vytváří zajímavou hru barev při různých úhlech pohledu. Množství namíchaného pigmentu ovlivňuje výsledný efekt tisku.

Metalické barvy
Glitry
Perleťové efekty
Metalické barvy
Glitry

Neonové barvy (Fluorescent)

Zářivé barvy, které se používají  jako zvýrazňující grafický prvek. Nabízíme v sedmi barevných odstínech. 

Reflexní barvy

Reflexní barvy jsou dobře viditelné při nasvícení. Používají například pro potisk bezpečnostního oblečení, dětského oblečení nebo jako zvýrazňující grafický prvek. Nabízíme v jednom šedém odstínu.

Fosforeskující barvy

Speciální lak s dosvitovým efektem. Ukládá si světlo ze světelných zdrojů a je poté viditelný dlouhodobě i ve tmě. Fosforeskující lak se tiskne jako průsvitná vrstva, která může být  podtištěna jakoukoliv barvou. Vhodný v kombinaci se standardním tiskem.

Neonové barvy (Fluorescent)
Reflexní barvy
Fosforeskující barvy
Neonové barvy (Fluorescent)
a_fosfor_lito_02

Lak

Umožňuje potisknout barevné plochy bezbarvým lakem s efektem vysokého lesku. Rozdělit barevné plochy na lesklé a matné.

Bezbarvý tisk

Transparentní báze se používá například jako parciální tisk pro zvýraznění jen určitých míst tisku. Může být lesklá nebo matná. Může mít ostrou nebo vysoce zaoblenou hranu (efekt kapek vody).

Lak
3D tisk