Sítotisk – tiskové efekty

sítotisk umožňuje aplikovat na textil řadu speciálních efektů

PUFF

Puff efekt (napěňovací báze do barev) – plastický efekt s mírně oblými hranami, často používaný při potisku textilu, trik a mikin. Při větší intenzitě efektu známý také pod názvem „houba“. Předloha pro tisk musí být uzpůsobena těmto technologiím, nelze reprodukovat například slabé linky nebo drobný text.

effects_puff_B effects_puff

IMITACE MATERIÁLŮ

Při tisku lze docílit imitace například semiše, kůže nebo neoprenu. Tisk může napodobovat například džínovou látku, povrch tisku může být popraskaný. Tisk napodobuje daný materiál  vizuálně i hmatově.

effects_semis effects_kuze
effects_popraskaná barva  

3D TISK

3D tisk na textil – vrstvený tisk, na rozdíl od Puff efektu má ostré hrany. Jedná se o velmi efektní tisky. Mají také praktické využití například jako potisk prvků na spodní část dětských ponožek zabraňujících uklouznutí. Patří mezi náročnější technologické postupy. Tento sítotisk na textil patří mezi ty nejkvalitnější.

sitotiskove efekty_3D tisk sitotiskove efekty_baze

METALICKÉ BARVY 

Zlaté, stříbrné a další metalické barvy jsou v nabídce v několika odstínech. 

effects__gold effects_metal (1)

GLITRY

Glitry jsou velmi hrubé kovové pigmenty, které dodávají tisku specifické nápadné lesklé efekty. Předloha pro tisk musí být uzpůsobena těmto technologiím, nelze reprodukovat například slabé linky nebo drobný text.

effects_glitr effects_glitr_C

PERLEŤOVÉ EFEKTY

Perleťové pigmenty vytváří zajímavou hru barev při různých úhlech pohledu. Množství namíchaného pigmentu ovlivňuje výsledný efekt tisku.

effects_perletove barvy (1)  wh

REFLEXNÍ BARVY

Reflexní barvy jsou dobře viditelné. Používají například pro potisk bezpečnostního oblečení, dětského oblečení nebo jako zvýrazňující grafický prvek.

effects_fluo_B effects_fluo_A

FOSFORESKUJÍCÍ BARVY

Speciální barva s dosvitovým efektem. Ukládá si světlo z různých světelných zdrojů a  je poté viditelná i ve tmě. Efekt lze použít i pro barevné tisky – fosforeskující vrstva se tiskne formou průsvitné vrstvy na  barevnou plochu.

effects_fosforeskujici effects_fosforeskujici_mlyny

BEZBARVÝ TISK

Transparentní báze se používá například jako parciální tisk pro zvýraznění jen určitých míst tisku. Může být lesklá nebo matná. Může mít ostrou nebo vysoce zaoblenou hranu (efekt kapek vody). 

sitotiskove efekty_baze w_15

 

LAK

Umožňuje potisknout barevné plochy bezbarvým lakem s efektem vysokého lesku. Rozdělit barevné plochy na lesklé a matné. 

effects_lak wh

 

kategorie: potisk textilu – efektové tisky / sítotisk / sítotisk efekty / potisk sítotiskem