Sítotisk – tiskové efekty

Sítotisk umožňuje aplikovat na textil řadu speciálních efektů


Mlýny

Puff

Puff efekt (napěňovací báze do barev) – plastický efekt s mírně oblými hranami, často používaný při potisku textilu, trik a mikin. Při větší intenzitě efektu známý také pod názvem „houba“. Předloha pro tisk musí být uzpůsobena těmto technologiím, nelze reprodukovat například slabé linky nebo drobný text.

Imitace materiálů

Při tisku lze docílit imitace například semiše, kůže nebo neoprenu. Tisk může napodobovat například džínovou látku, povrch tisku může být popraskaný. Tisk napodobuje daný materiál vizuálně i hmatově.

3D tisk

3D tisk na textil – vrstvený tisk, na rozdíl od Puff efektu má ostré hrany. Jedná se o velmi efektní tisky. Mají také praktické využití například jako potisk prvků na spodní část dětských ponožek zabraňujících uklouznutí. Patří mezi náročnější technologické postupy. 

effects_puff
effects_kuze
sitotiskove efekty_3D tisk
effects_puff_B
Efekt popraskané barvy
sitotiskove efekty_baze

Metalické barvy

Zlaté, stříbrné a další metalické barvy jsou v nabídce v několika odstínech.

Glitry

Glitry jsou velmi hrubé kovové pigmenty, které dodávají tisku specifické nápadné lesklé efekty. Předloha pro tisk musí být uzpůsobena těmto technologiím, nelze reprodukovat například slabé linky nebo drobný text.

Perleťové efekty

Perleťové pigmenty vytváří zajímavou hru barev při různých úhlech pohledu. Množství namíchaného pigmentu ovlivňuje výsledný efekt tisku.

effects__gold
effects_glitr
effects_perletove barvy (1)
effects_metal (1)
effects_glitr_C
 

Neonové barvy (Fluorescent)

Zářivé barvy, které se používají  jako zvýrazňující grafický prvek. Nabízíme v sedmi barevných odstínech. 

Reflexní barvy

Reflexní barvy jsou dobře viditelné při nasvícení. Používají například pro potisk bezpečnostního oblečení, dětského oblečení nebo jako zvýrazňující grafický prvek. Nabízíme v jednom šedém odstínu.

Fosforeskující barvy

Speciální barva s dosvitovým efektem. Ukládá si světlo z různých světelných zdrojů a je poté viditelná i ve tmě. Efekt lze použít i pro barevné tisky – fosforeskující vrstva se tiskne formou průsvitné vrstvy na barevnou plochu. 

effects_fluo_B
effects_reflexni barvy_01
effects_fosforeskujici_mlyny
effects_fluo_A 
 
effects_fosforeskujici

Lak

Umožňuje potisknout barevné plochy bezbarvým lakem s efektem vysokého lesku. Rozdělit barevné plochy na lesklé a matné.

Bezbarvý tisk

Transparentní báze se používá například jako parciální tisk pro zvýraznění jen určitých míst tisku. Může být lesklá nebo matná. Může mít ostrou nebo vysoce zaoblenou hranu (efekt kapek vody).

 
effects_lak
sitotiskove efekty_baze