Tisk na syntetické textilie a další nestandardní materiály


Tisk na syntetické textilie a další nestandardní materiály

 

Syntetické textilie nebo textilie s povrchovou úpravou mohou negativně ovlivňovat kontakt barvy s potiskovaným podkladem. Tyto materiály mohou být citlivé na na vyšší teploty při vytvrzování barev a zapříčinit žloutnutí při sušení. V těchto případech konzultujeme použití barev a přípravků pro zvýšení přilnavosti a elastičnosti s výrobci sítotiskových barev. Vždy provádíme tiskové zkoušky a ověřujeme mechanickou pevnost barev a jejich schopnost odolávat otěru a praní. U nových materiálů vyžadujeme vzorek pro zkoušky tisku. Pro vysoce namáhané materiály používáme dvousložkové barvy. Tyto barvy jsou vysoce krycí a mají především velkou pružnost a elastičnost i při velikém roztažení podkladu nedochází k potrhání kresby.

 

special_dvouslozkova barva_A

Pro vysoce namáhané materiály používáme dvousložkové barvy.

special_dvouslozkova barva_B

Dvousložkové barvymají především velkou pružnost a elastičnost i při velikém roztažení.

special_fleece

Potiskneme i materiály se strukturou jako je například fleece. Předloha pro tisk musí být uzpůsobena tomuto tisku.

 


Aplikace na textil


Flock, flex

Ze speciálních fólií se na plotteru vyřeže požadovaný motiv, ten se na textil zažehlí v termolisu při vysoké teplotě a tlaku. Jedná se o tiskové technologie s vynikajícími vlastnostmi – trvanlivý, stálobarevný a vysoce krycí tisk na textil. Příprava pro tisk je jednoduchá a rychlá. Tento způsob je tedy vhodný také pro malonákladový potisk kšiltovek a dalších textilních produktů.

Flock má hebký povrch podobný sametu příjemný na dotek.

Flex má povrch hladký a je zde možnost výběru většího množství barev pro potisk textilu. Umožňuje aplikovat speciální fólie na potisk nylonových pláštěnek, tisk netkaných textílií, umělé i přírodní kůže. Bezpečnostní potisk pro reflexní oděvy, fluoroscenční potisk svítící ve tmě nebo různé kovové efekty.

Aplikace FL A
Transfer

Transfer

Technologii transferového tisku používáme pro potisk, kde nelze aplikovat přímý tisk. Transfer používáme například pro potisk textilních dárkových předmětů, potisk kšiltovek, klíčenek, potisk ledvinek, aktovek, batohů a podobně. Je vhodný při tisku na nedostupných místech, velmi složitých motivech a pro potisk nestandardních textilních materiálů. Netiskne se přímo na textil, ale na přenosový transferový papír. Předtištěný motiv se v termolisu za vysoké teploty a tlaku zažehlí na potiskovaný materiál. Potisk textilu je vysoce krycí, má brilantní barevné provedení a hlavně je vysoce trvanlivý i při praní. Lze natisknout „do zásoby“.

Šatony (kamínky) na textil

Nabízíme aplikaci šatonů na textil. Ke schválení předložíme náhled uspořádání šatonů. Šatony nabízíme ve velikostech 2 nebo 3 mm. Možno použít v kombinaci s tiskem.

Aplikace šatón