a_technology_C

Technologie tisku

sítotisk na textil - nejlepší volba

informujte se, rádi vám upřesníme
široké technologické možnosti sítotisku

DISCHARGE
JEMNÝ A PRODYŠNÝ TISK na textil

Používáme leptací bázi discharge, umožňující odbarvení látky v místě tisku. Sítotisková barva pak může být nanesena přímo do odbarveného vlákna. Výsledkem je prodyšný, na omak velmi jemný tisk i na tmavém textilu. Ve výsledku si barvy zachovávají vysokou kryvost, sytost, jsou zářivé, ale ne lesklé.

technology_det_01

 technology_discharge_1a  technology_discharge_2a
 technology_discharge_4  technology_discharge_3

způsob zpracování tiskových předloh pro sítotisk

Podle charakteru dodané předlohy a s ohledem na barevnost tištěného textilu připravíme podklady pro tisk. Zvolíme vždy nejvýhodnější způsob tisku.  

BAREVNÁ SEPARACE - SEPARAČNÍ TISK

Tato technologie je vhodná již pro malé náklady, u vyšších nákladů je řádově levnější než digitální tisk. Plnobarevná separace umožňuje i tisk velkých formátů a zpracování velkých nákladů v reálném čase. Jedná se o rastrový plnobarevný tisk, na rozdíl od tisku v režimu CMYK se tiskne přímými barvami. Princip spočívá v optimálním rozložení předlohy do přímých barev, jejich prolnutím se dosáhnou požadované barevné přechody. Tisk počítá i s barvou látky a umožňuje například vytvořit plynulé přechody ven z kresby směrem do textilu. Technologie separace zaručuje bezproblémový potisk i na tmavých látkách, je vhodná i pro složité grafické motivy. Technologie separace není standardizována jako tomu je například u ofsetového tisku. Jedná se o svébytný proces, který by měl s ohledem na možnosti sítotisku ve výsledku dostatečně věrně reprodukovat danou předlohu.  

Příprava předloh pro tisk
rozlišení cca 300 DPI při velikosti 1:1. Pokud to jde, nechte samostatný motiv na průhledném pozadí - nedávejte do stejné vrstvy motiv a barvu pozadí (textilu). U potisku černého textilu černá barva na pozadí předloh není překážkou. Vyvarovat se převádění předloh do CMYKu a zpátky do RGB, tim zanikne řada důležitych dat. 
Pokud tisknete malý náklad a chcete udržet nízkou cenu za tisk, nepoužívejte barvy v celém barevném spektru, ale zužte výběr barev jen na jeho část.

 technology_insmet  technology_brutal assault_ra

PLNOBAREVNÝ TISK sítotiskem V REŽIMU CMYK

Rastrový plnobarevný tisk barvami v systému CMYK (4 tištěné cmykové barvy - cyan, magenta, yellow, black) - umožňuje tisk v celém barevném spektru pouze čtyřmi barvami. Doporučujeme pouze pro potisk bílého textilu, na tmavém textilu nesplňuje standardní požadavky. Technologie vhodná i pro tisk klasických plnobarevných fotografií, věrných reprodukcí obrazů, motivů s širokou škálou barev a podobně. Pro přípravu předloh platí stejné zásady jako u separace barev

 technology_cmyk  technology_N

PŘÍMÉ BARVY - BEZ RASTROVÁNÍ

Nejčastěji používaný tisk sítotiskem v plných plochách bez rastrů - tisk neumožňuje plynulé přechody mezi barvami. Barevnost se řídí podle vzorníku Pantone Coated. 

Příprava předloh pro tisk.
Předlohy posílejte nejlépe ve vektorech - cdr, ai. Případně jako fotografii ve větším rozlišení (nejlépe 300 DPI, 1:1), vhodnou k dalšímu zpracování. Pokud vyžadujete přesný typ písma je vždy nutná předloha ve vektorech, nebo zaslaný font.

 technology_dollyblack  technology_kosorin

 

TISKOVÉ BARVY PRO POTISK TEXTILU sítotiskem

Pro tisk používáme plastisololové a vodové barvy předních světových výrobců – KFG Italiana, Manoukian aj. Všechny námi používané barvy mají velmi vysokou trvanlivost a barevnou stálost. Dbáme na technologické postupy při vytvrzování barev.

PLASTISOLOVÉ BARVY

Nejčastěji používané barvy pro potisk textilu. Plastisolové barvy jsou barevně syté, mají výborné krycí schopnosti. Mohou splnit požadavek na výrazný až pogumovaný tisk, na druhé straně lze dosáhnout technologickými postupy velmi jemný, prodyšný tisk. Nejsou odolné na vysoké teploty, nesmí přijít do styku s žehličkou.

 technology_onstyle  wh

VODOVÉ BARVY

Vodové barvy jsou velmi příjemné na dotek, jsou jemné, jsou méně výraznější a matnější než plastisolové barvy. Barvy jsou vhodné pro potisk vysoce elastických materiálů jako je například plavkovina. Snáší i vysoké teploty při praní, lze je prát na vyvářku a lze je žehlit. Ekologicky zcela nezávadné barvy určené pro potisk spodního prádla, pro potisk dětského oblečení. Vhodné pro potisk pracovních oděvů a podobně.

 technology_litex  wh

 

kategorie: potisk textilu - technologie tisku / sítotisk na textil / potisk textilu sítotiskem / sítotisk na textil / užitečné informace